Kosmetyki zero waist — co to jest i jak się je stosuje?

Ekologiczny styl życia w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, a wszystko to dzięki temu, że świat zacząć zauważać, jak ważna jest dla zdrowego życia i poprawnego funkcjonowania natura. Plastik i tworzywa sztuczne bezpańsko porzucane na zewnątrz i tony śmieci wpadających do oceanu tworzą ogromny problem. Właśnie dlatego powstał ruch, nazywany zero waist, czyli zero śmieci, którego celem jest życie bez zanieczyszczeń i produkcja jak najmniejszej ilości śmieci syntetycznych i plastikowych. Założenia te obejmują recykling, segregację, kreatywne wykorzystywanie zużytych przedmiotów w ponownie, ekologiczne zakupy w torbach wielokrotnego użytku, ograniczanie użytkowania plastiku i przede wszystkim stosowanie kosmetyków zero waist. Kosmetyki zero waist to innowacyjny wynalazek nie tylko dla miłośników ekologii, ale każdego z nas, kto uwielbia stosowanie naturalnych kosmetyków bez dodatku chemii.

Węgiel aktywny

Jednym z interesujących zamienników popularnego żelu do mycia twarzy w plastikowym lub syntetycznym opakowaniu jest mydlany węgiel aktywny w kostce, który można kupować w dużych kostkach. Dla bardziej wydajnego użytkowania można go pokroić w kosteczkę i bez problemu używać tylko części, aby reszta pozostała na dłużej. Jedna porcja węgla aktywnego kosztuje około 20 złotych i wystarcza przynajmniej na cały rok użytkowania. Dodatkowo można go zamienić z płynem micelarnym, ponieważ bez problemu usuwa wszystkie zanieczyszczenia, pozostawiając gładką i miękką skórę. Taka naturalna alternatywa kosmetyku świetnie odbije się na zdrowiu naszej cery, oczyści pory i pozwoli jej oddychać zapobiegając przy tym przed tworzeniem się reakcji trądzikowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego kosmetyku warto sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na węgiel aktywny. (https://cmeik.pl/oferta/wypelniacze-3/)

serce

Mydło w kostce

Inną ciekawą alternatywą są zwykłe mydła w kostce. Jest to najbanalniejsza zamiana, która może w dużej mierze przyczynić się do spadku poziomu zanieczyszczenia plastikiem. Kupując mydło w kostce warto zwrócić uwagę na to, czy opakowanie jest papierowe oraz czy nie zawiera w środku folii. Decydując się na mydło w kostce koniecznie należy zwrócić uwag na jego skład. Najtańsze mydła bardzo mocno wysuszają skórę, dlatego jeśli chcemy, aby nasza była miękka i nawilżona, warto zdecydować się na mydło, które zawiera dużo olei. Jednorazowe maseczki na twarz również można wymienić na maski sprzedawane w słoikach. Nie dość, że pozbędziemy się syntetycznych tworzyw, to jeszcze będziemy mogli wykorzystać słoik w późniejszym czasie do innego projektu. Jeśli jednak chcemy bardziej zaszaleć, warto zrezygnować z kupowania gotowych masek i spróbować zrobić własną, opartą o naturalną recepturę. Działanie pozostanie to samo, a my wydamy znacznie mniej pieniędzy.

mydło

Szczoteczki bambusowe

Jedną z prostszych zmian, jaką możemy dokonać jest wymiana szczoteczki. Zwolennicy plastikowych szczoteczek manualnych mogą wymienić ją na piękną bambusową szczoteczkę do zębów. Jeśli możemy je kupić stacjonarnie w naszej okolicy, nie ma potrzeby kupowania ich na zapas, natomiast, jeśli zamawiamy je online koniecznie pamiętajmy o zamówieniu kilku sztuk i poproszeniu o dostawę szczoteczki w jak najmniejszej ilości opakowań. Dla miłośników technologii zostały opracowane szczoteczki elektryczne, dzięki którym ograniczymy zastosowanie plastiku w naszym domu, a jedyne, co w ich przypadku trzeba wymienić, to końcówka. https://cmeik.pl/

Post Author: Wojciech Piskoń