Parafina na dłonie jest nadal bardzo popularnym zabiegiem. Jest niedroga i daje bardzo dobre efekty kosmetyczne. Dostępne parafiny kosmetyczne zawierają szereg składników, które wzmacniają ich działanie, najczęściej dodawane są witaminy A i E, które przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry. Parafina polecana jest dla osób, które zmagają się z szorstką skórą, a także tym, które pragną odżywić swoje paznokcie.
Przed zabiegiem parafinowym, poleca się wykonanie peelingu. Dzięki niemu pozbędziemy się nadmiaru starego naskórka i skóra łatwiej wchłonie składniki czynne z kosmetyków. Następnie w dłonie wsmarowywana jest ampułka nawilżająca lub maska, która cechuje się pozytywnym działaniem na stan dłoni i paznokci. Dłonie zamoczone są bardzo krótko i kąpieli parafinowej jak https://evonails.pl/pielegnacja/parafiny-do-dloni.html, a następnie owinięte szczelnie folią oraz ciepłym ręcznikiem. Można włożyć dłonie również do specjalnych bezpalcowych rękawiczek.
Parafina zdejmowana jest po około 20 minutach, kiedy składniki odżywcze zdążyły już wniknąć w skórę pod wpływem ciepła. Parafina długo utrzymuje przyjemne ciepło, więc może być stosowana w zabiegach fizjoterapeutycznych w terapii ciepłem. Pomocna jest podczas leczenia rwy kulszowej, czy bólu po urazach. Dzięki ciepłej temperaturze, składniki odżywcze o wiele szybciej wchłaniają się w skórę, jest ona lepiej odżywiona i gładsza.
Kąpiele parafinowe wpływają także na zmniejszenie bólów kostnych. Parafina działa na przesuszoną skórę, nawilżając ją i wygładzając. Pod wpływem parafiny zwiększa się również twardość paznokci, które dzięki niej są mniej łamliwe i mniej się kruszą. Parafina sprawia, że paznokcie są mocniejsze i nie rozdwajają się. Jest również świetna na niwelowanie przebarwień powstających zarówno na paznokciach, jak i na skórze dłoni.
Zalety parafiny:
- idealna dla osób nie mogących uporać się z zimnymi dłońmi – rozgrzewa skórę i rozszerza naczynia krwionośne
- dzięki niej składniki aktywne z maseczki czy kremu szybciej wchłaniają się w skórę
- jest tanim zabiegiem i bardzo łatwo wykonać ją w domu
- jest bezinwazyjna i bardzo skuteczna
- jest przyjemna i można podczas zabiegu parafinowego poddawać się innemu zabiegowi, np. na twarz
- podwójne odżywienie – odżywienie dzięki parafinie oraz dzięki składnikom aktywnym zawartym w masce lub kremie
Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego:
- ciąża
- nowotwory skóry
- stany po odmrożeniu skóry dłoni
- rany i trudno gojące się czyraki na rękach
- widoczne, duże naczynia krwionośne i tendencja do pękania naczyń krwionośnych