Zabawki dla niemowlaka wspierają właściwy rozwój

Odpowiednie zabawki i akcesoria wspomagają prawidłowy rozwój malucha już od pierwszych miesięcy życia. Warto zwrócić uwagę na oznakowanie wiekowe zamieszczone na poszczególnym produkcie, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo podczas zabawy. 

Zabawki dla niemowlaka – jakie produkty wybierać?

Pierwsze zabawki to najczęściej grzechotki, gryzaki i karuzele nad łóżeczkiem. Aby zachęcić maleństwo do pierwszych samodzielnych zabaw warto zadbać o kilka istotnych szczegółów:

  • naturalne i trwałe materiały, doskonale sprawdzają się produkty wykonane z drewna oraz kauczuku, które cechuje wyjątkowa trwałość i brak szkodliwych barwników oraz zbyt małych elementów,
  • zabawki sensoryczne, pozwalają malcowi odkrywać różne formy i faktury, a co za tym idzie świetnie stymulują zmysł dotyku. Piłeczki sensoryczne to świetne narzędzie podczas wykonywania codziennego wyciszającego masażu malca,
  • akcesoria utrzymane w kontrastowych barwach. Kolor czarny, biały i czerwony to podstawowe barwy dla niemowlaków, gdyż wzrok malucha w pierwszych tygodniach życia nieustannie się rozwija i potrzebuje właściwych bodźców.

Mata edukacyjna to must have każdej wyprawki

Klasyczna mata edukacyjna z różnorodnymi zabawkami zawieszonymi na pałąkach to doskonałe centrum zabaw dla niemowlaka. Wiele modeli posiada doczepiane prostopadle brzegi, dzięki czemu starszy, bardziej ruchliwy malec jest świetnie zabezpieczony. Zawieszki z elementami szeleszczącymi, piszczącymi, grzechotkami oraz lusterkiem dają wiele możliwości podczas zabawy. Maleństwo, które próbuje sięgnąć ulubioną zawieszkę doskonale wzmacnia swój kręgosłup oraz zdobywa nowe umiejętności.

Warto zadbać o ciekawe akcesoria w czasie spaceru oraz dłuższej podróży

Różnego rodzaju zawieszki do wózka i fotelika samochodowego są zbawienne gdy niemowlę zaczyna grymasić i się niecierpliwić poza domem. Ulubiona zawieszka zaczepiona o budkę gondoli bądź ramę fotelika wzbudza zainteresowanie i zachęca do odkrywania nowych funkcji. Większość produktów posiada kolorowe gryzaczki, paski kolorowej tasiemki oraz elementy na rozciągliwych sprężynach.

 Zabawki dla niemowlaka, które sprawdzą się przez długi czas

Wiele zabawek posłuży maleństwu przez dłuższy okres czasu. Na szczególną uwagę zasługują duże piankowe puzzle, ciekawe interaktywne książeczki, sortery klocków, zabawki edukacyjne oraz jeździki i pchacze. Artykuły, które wymagają od maluszka aktywności fizycznej są nieocenioną pomocą podczas nauki siadu, samodzielnego stania oraz stawiania pierwszych kroków.

Post Author: Wojciech Piskoń